Премія імені Георгія Ґонґадзе
  • Про Премію
    Засновники Премії Концепція Премії Наглядова рада Капітула Премії Лауреати Премії Меценати Премії Рада експертів Команда Контакти
  • Новини
  • Публікації
  • Проєкти Премії
    Журналістика незалежної України 30 до 30: Хто творить майбутнє українських медіа Iсторії соціального підприємництва Ціна слова Лишаюсь у професії Регіональні медіа: історії успіху Медіадень Тут-і-тепер: Історії журналістів на війні RECвієм: Платформа пам’яті журналістів, загиблих внаслідок повномасштабної війни Росії проти України Всi проєкти
  • Георгiй Ґонґадзе
    Біографія Спогади Спецпроєкт з Reporters
Головна / Публікації / До Дня журналіста: 7 фільмів та серіалів про роботу медіа
6 червня, 2020

До Дня журналіста: 7 фільмів та серіалів про роботу медіа

Поділитися facebook linkedin twitter

У періоди криз особливо відчутна цінність достовірної інформації. 

Українські журналісти та редактори радять фільми та серіали, які допоможуть краще зрозуміти, як працюють медіа.

Матеріал створено у партнерстві із Премією імені Георгія Ґонґадзе– журналістською відзнакою, заснованою Українським ПЕН у партнерстві з виданням "Українська правда" та powered KMBS Alumni platform.

Письменниця, журналістка, членкиня Капітули Премії імені Георгія Ґонґадзе Лариса Денисенко:

"У центрі уваги"

– Одного разу я підслухала, як журналістка розповідала подрузі: "Коли я прийшла в журналістику, в мене горіли очі і я хотіла змінити світ, а тепер хочу грошей, а горять дедлайни".

Мені видається, наша професія випробовує і загартовує нас. Інколи здається, що свій вплив на ситуацію або ж відчутні зміни більше бачать ті, хто працює з розслідуваннями аніж ті, хто працює, наприклад, в культурній сфері.

Ті, хто працює в новинах, часто вигорають, бо новини починаються сприйматися як поп-корн – короткочасове задоволення, аж ніяк не пожива.

І мені видається, дуже важливими є екранізовані реальні історії журналістської сили, солідарності, впливу. Бачити, що на деякі речі і певних людей ти впливаєш. Розуміти, що хтось використовуватиме навіть шляхетні наміри.

На певні речі ти не зможеш вплинути, і це – гірко. Але, якщо ти надаєш кільком людям підтримку, кільком – силу спротиву, кільком – допомагаєш відчути гідність, тоді все це не намарно.

Саме тому: пропоную до перегляду стрічку "В центрі уваги" Тома МакКарті. Про журналістів газети The Boston Globe і їхній хрестовий похід на захист прав дитини.

Співзасновниця "Громадського телебачення", журналістка, авторка книг Наталя Гуменюк:

"Добраніч, та нехай щастить"

– Фільм, знятий Джорджом Клуні, розповідає про легенду американської журналістики Едварда Мароу.

Свого часу, ще у 1960-ті, Мароу застеріг медіа від того, щоб вони ставали бізнесом. Він пояснював, що медіа виконують дуже важливу суспільну функцію.

І перед американським телебаченням уже тоді стояв вибір: розважати чи навчати, заробляти кошти на рекламі чи бути соціально відповідальними.

Ми знаємо, яким шляхом пішла американська журналістика.

Оглядач "Української правди" Роман Романюк:

"Апокаліпсис: Друга світова війна"

– Моя рекомендація буде дещо несподіваною, але вона якраз про роботу журналіста з камерою у широкому, первісному сенсі цього слова.

"Апокаліпсис: Друга світова війна" – грандіозний французьки серіал. Це шестисерійний документальний фільм, де кожна згадана подія проілюстрована відео. 

Усі 6 років війни зафіксовані на відео, яке хтось зняв. 

Тисячі неназваних операторів, у яких під час бомбардування вмикається не інстинктивне бажання втікати, а такий же інстинкт увімкнути камеру, зняти, зафіксувати для глядача та історії цей момент.

Вони для мене і є справжніми журналістами.

Журналістка, ведуча радіо НВ Ілона Довгань:

"Фрост проти Ніксона"

– Це американсько-британсько-французька історична драма, знята Роном Говардом у 2008 році.

Після Вотергейтського скандалу президент Річард Ніксон дав ексклюзивне інтерв'ю Девіду Фросту, британському журналісту.

Це фільм про підготовку до інтерв’ю, про психологічне протистояння та про відповідальність перед нацією.  

"Ранкове шоу" 

Серіал 2019 року, поки маємо перший сезон, за участю Дженіфер Еністон, Різ Візерспун та Стівена Карела.

Це історія про сексуальні домагання, про рух #MeToo, про зізнання, гру на випередження й залаштунки телебачення – крутого телебачення, великого каналу.

"Найгучніший голос"/"Сенсація" 

Цей фільм та серіал об’єдную, бо вони за мотивами однієї історії.

"Сенсація" з Ніколь Кідман та Шарліз Терон нещодавно була в українському кінопрокаті.

Це історія медіакорпорації Fox News та харасмент з боку її засновника. Три жінки не змовчали, їхня історія запустила великий ланцюг змін.

В серіалі "Найгучніший голос" ця історія подається ширше, а ще показано вплив телебачення на виборчу кампанію – тоді саме обирали Дональда Трампа.

 

Джерело: УП.Життя

До Дня журналіста: 7 фільмів та серіалів про роботу медіа
Премія імені Георгія Ґонґадзе
інші публікації
Медіаландшафт, суб'єктність та розвиток медіа: інтерв'ю з Євгеном Глібовицьким
3 березня, 2026 Медіаландшафт, суб'єктність та розвиток медіа: інтерв'ю з Євгеном Глібовицьким
Пам’ять як відповідальність: промова Івана Любиш-Кірдея, лауреата Премії Ґонґадзе під час зимових випускних урочистостей в Українському католицькому університеті
20 лютого, 2026 Пам’ять як відповідальність: промова Івана Любиш-Кірдея, лауреата Премії Ґонґадзе під час зимових випускних урочистостей в Українському католицькому університеті
Що таке наша Соборність?  Мирослава Барчук — про відчуття приналежності
22 січня, 2026 Що таке наша Соборність? Мирослава Барчук — про відчуття приналежності
"Світ розгублений, а Україна сфокусована". Розмова Мирослави Барчук і Мирослави Ґонґадзе на "Медіадні Премії Ґонґадзе" у Луцьку
15 січня, 2026 "Світ розгублений, а Україна сфокусована". Розмова Мирослави Барчук і Мирослави Ґонґадзе на "Медіадні Премії Ґонґадзе" у Луцьку
Всі публікації
Новини, проєкти
та публікації Премії
protect Ми самі не любимо спам. Тільки найцікавіше!
З нами вже чимало підписників!
Премія імені Георгія Ґонґадзе
Пошта
gongadzeprize@gmail.com
Facebook Instagram Tiktok LinkedIn Youtube
Написати нам
Проєкти Премії
  • Журналістика незалежної України
  • 30 до 30: Хто творить майбутнє українських медіа
  • Iсторії соціального підприємництва
  • Ціна слова
  • Лишаюсь у професії
  • Регіональні медіа: історії успіху
  • Медіадень
  • Тут-і-тепер: Історії журналістів на війні
  • RECвієм: Платформа пам’яті журналістів, загиблих внаслідок повномасштабної війни Росії проти України
  • Всi проєкти
Про Премію
  • Засновники Премії
  • Концепція Премії
  • Наглядова рада
  • Капітула Премії
  • Лауреати Премії
  • Меценати Премії
  • Рада експертів
  • Команда
  • Контакти
Георгiй Ґонґадзе
  • Біографія
  • Спогади
  • Спецпроєкт з Reporters
Інше
  • Новини
  • Публікації
Політика конфіденційності
Про Премію
Засновники Премії Концепція Премії Наглядова рада Капітула Премії Лауреати Премії Меценати Премії Рада експертів Команда Контакти
Новини Публікації
Проєкти Премії
Журналістика незалежної України 30 до 30: Хто творить майбутнє українських медіа Iсторії соціального підприємництва Ціна слова Лишаюсь у професії Регіональні медіа: історії успіху Медіадень Тут-і-тепер: Історії журналістів на війні RECвієм: Платформа пам’яті журналістів, загиблих внаслідок повномасштабної війни Росії проти України Всi проєкти
Георгiй Ґонґадзе
Біографія Спогади Спецпроєкт з Reporters
Facebook Instagram Tiktok LinkedIn Youtube