Концепція Премії

Коли створена Премія?

Премія була заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи, Києво-Могилянською Бізнес-Школою та виданням “Українська правда”.

Для кого створена Премія?

Премія імені Георгія Ґонґадзе покликана підтримати тих журналістів, які не бояться викликів, здатні знаходити інноваційні способи донесення інформації, сприяють впровадженню ліберальних реформ в Україні, відкривають нові можливості для цілого медіасередовища, спроможні створювати сталість у тому, що роблять, лишаються вірні професійним принципам і цінностям.

Які критерії для висунення претендентів?
  • відданість принципам та цінностям незалежної журналістики;
  • професійність і компетентність;
  • інноваційність;
  • суттєвий внесок у розвиток окремого жанру чи медіасередовища в цілому;
  • створення матеріалів, що призвели до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні.

* Претендувати на Премію можуть лише журналісти, які працюють в Україні і які протягом останніх 5 років лишалися в професії.

Хто і як визначає лауреата Премії?

Претендентів на здобуття Премії висувають члени Капітули.

Капітула Премії складається із 9 осіб. Незалежно від року до складу Капітули входять член сім’ї Георгія Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, представники видання “Українська правда”, Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та Києво-Могилянської Бізнес-Школи, а також лауреат Премії попереднього року. Шість представників Капітули відповідають за запрошення трьох додаткових членів, які обираються з-поміж українських медіаекспертів, медіаменеджерів, моральних авторитетів та провідних інтелектуалів. Запрошені члени Капітули можуть перебувати в її складі не більше 3 років.

Визначення лауреата відбувається в три етапи. На першому етапі члени Капітули пропонують кандидатури претендентів з коротким письмовим обґрунтуванням. На другому етапі члени Капітули голосують за короткий список номінантів. На третьому етапі відбувається голосування за лауреата.

*Премія може бути відкликана членами Капітули, а лауреат позбавлений свого статусу, якщо він здійснить вчинок, що суперечить етичним та професійним нормам журналістики.

Коли вручається Премія?

Премія імені Георгія Ґонґадзе присуджується раз на рік 21 травня – у день народження Георгія Ґонґадзе.

Що отримує лауреат?

Лауреату вручаються статуетка, грамота та винагорода в розмірі 100 тис. грн.